Робота за кордоном, або що треба враховувати при працевлаштуванні за кордоном?

Робота за кордоном, або що треба враховувати при працевлаштуванні за кордоном?

Багато хто читав з газет чи в інтернеті про «Добре оплачувану роботу за кордоном». Роботу обіцяють будівельникам, офіціантам, складським працівникам, водіям, няням тощо. Поряд з державними програмами посередництва роботи, послуги з міжнародного ринку праці пропонують і приватні компанії.

Перед тим, як почати користуватися послугами подібних фірм, треба ретельно перевірити фон підприємства. Людина припускає, що фірма, яка залучає людей на роботу за кордон, працює законно. В дійсності можуть в одному і тому ж виданні поряд стояти об’яви і законних фірм, і компаній, які працюють незаконно. До того ж, в кожній країні є свої традиції та закони.
Але чи знаєте Ви, де шукати вакансії іноземної держави? І що треба враховувати, коли їдете на роботу за кордон? Звісно, в іншій країні Ви маєте права, але чи знаєте Ви про них?

Плануючи влаштуватись на роботу в Естонію, запитай поради про вакансії, правила та традиції у спеціалістів фірми Hansavest, яка займається орендою робочої сили. У нас є більше десяти років досвіду, необхідне ноу-хау та контакти в Україні, країнах Балтики та Скандинавії.

Hansavest – надійна компанія, яку часто радять українці, що працюють в Естонії.

Взагалі те, які права є у іноземців на працю, наприклад в Європейському Союзі, залежить від декількох чинників – чи є він громадянином Європейського Союзу, на який час та на яку посаду він влаштовується, та хто платить йому заробітну плату.

 

Посвідку на роботу за кордоном отримайте до того, як виїхати з України

Посвідку на роботу для працевлаштування за кордоном треба отримати ще до того, як виїхати з країни. Працівник повинен враховувати, що влаштовуючись на роботу в іншій країні, може виникнути обов’язок офіційно зареєструвати своє перебування в країні, якщо на роботу влаштовуються на постійній основі, або на підставі довгострокового контракту. Цим самим Ви забезпечуєте собі рівні права з громадянами відповідної держави.

Якщо за кордон направляєтесь в якості туриста, а там влаштовуєтесь на роботу, то це є нелегальна робота.

А за нелегальну роботу часто взагалі не платять заробітну плату і примушують працювати довше, ніж було домовлено. Також не можна віддавати за кордоном свій паспорт, адже можна залишитися без своїх прав, а злочинці можуть отримати контроль над особою. Отже, уникайте нелегальної роботи...

Варто знати також, що на підставі довгострокової візи, виданої іншою країною Шенґенської зони, особа може перебувати в Шенґені короткочасно впродовж 90 днів протягом 180-денного періоду. Наприклад, довгострокова польська віза надає можливість перебувати в Польщі довгий період, але в інших країнах Шенґену – наприклад, в Естонії – можна перебувати короткочасно.

Якщо Ви бажаєте приїхати на постійне проживання в країну-член Європейського Союзу, то для цього треба подавати клопотання про відповідну посвідку на проживання, а також, за бажанням – про громадянство. Тоді Ви станете частиною 490-мільйонного населення Європейського Союзу. Це дасть Вам можливість подорожувати без візи Шенґеном, до Сполучених Штатів Америки та багатьох інших країн. Зможете жити, працювати та займатися підприємництвом будь-де з 28 країн-членів Європейського Союзу або знайти можливості для навчання. Наприклад, Erasmus+ є найуспішнішою програмою обміну студентів в світі. Подумайте про свою освіту або освіту своїх дітей!

 

Корисним буде також володіння іноземними мовами

Для пошуку роботи в Європі допоможе володіння мовами. Працедавці інших країн зазвичай вимагають знання державної мови, але для сезонних робіт здебільшого достатньо англійської або німецької чи французької мови. В країнах Центральної та Східної Європи деінде володіють й російською мовою, в тому числі в країнах Балтики, про які багато українців мають теплі спогади.

Також для працевлаштування за кордоном потрібні документи, які підтверджують освіту та короткий життєпис (CV). Можливо, потребні будуть документи професійної кваліфікації. Цим в Європі займається мережа співробітництва Європейського Союзу NARIC, що створена для заохочення мобільності робочої сили.

Корисно перед працевлаштуванням за кордоном дізнатись більше про тамтешні права та обов’язки. З питань працевлаштування та соціальної сфери можна отримати практичну інформацію на веб-сторінці Європейської Комісії [link https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu_et]. Там громадяни інших країн від Європейського Союзу можуть отримати інформацію про візи та міграцію, соціальне страхування, пенсії, права споживача та пасажира, лікування тощо.

В підсумку, працевлаштовуючись на роботу в іншу країну, враховуйте, які є законні підстави для роботи в цій державі. Наприклад, чи потрібні посвідки на проживання чи роботу. Дізнайтесь більше про податкову політику, тобто які там є ставки податків. Ретельно прочитайте умови робочого договору іноземної країни, запитайте про умови медичного страхування. За бажанням дізнайтесь про можливості успішного проживання, працюючи іноземцем.

Але, як вже вказано, корисно звернутися до Hansavest. Ми маємо більш, ніж 10 років досвіду посередництва орендної робочої сили. Ми маємо необхідне ноу-хау та контакти. Hansavest допоміг знайти роботу більш, ніж 2500 працівникам на підприємствах, де їх цінують та поважають. Серед них було і більше 500 українців. Можете бути наступним!

Hansavest спеціалізується на оренді фахової та лінійної робочої сили в виробничі та логістичні підприємства. Основними сферами, куди наймають працівників, є металообробна, деревообробна, електронна та харчова промисловості.

 

КОРИСНО ЗНАТИ

Якщо Ви вирішили влаштуватись на роботу за кордон:

* перевірте посередника, в тому числі, чи підприємство, яке пропонує роботу, є законним;

* дізнайтесь про умови праці: заробітна плата, житло, гарантії тощо;

* укладайте договір зрозумілою Вам мовою, за необхідностю віддайте договір на переклад;

* занотуйте адресу, номери телефонів посольства України, а також номери телефонів допомоги місцевої поліції;

* проінформуйте своїх родичів про працевлаштування за кордоном, в тому числі залиште інформацію про майбутнього працедавця;

* зробіть принаймні дві копії свого паспорта (одну візьміть з собою, на випадок, якщо паспорт загубиться, другу залиште вдома);

* оформіть собі страховку (страхування подорожі, нещасного випадку та медичне);

* візьміть з собою достатньо грошей, щоб за необхідності, могли повернутися додому.

 

Працюючи за кордоном

* не віддавайте нікому свій паспорт, окрім представників державних офіційних установ (перед тим впевнившись у цьому)

* якщо загубите свій паспорт, або його вкрадуть, звертайтеся одразу до поліції, або до посольства України

* якщо умови праці або проживання не відповідають обіцяному в договорі, звертайтеся до посольства України або до місцевої поліції

* постійно інформуйте своїх родичів щодо життя за кордоном та не потрапляйте в халепи.