Вакансії для операторів приладів

Робота в Естонії пропонує фахівцям багато можливостей

Шукаєте сезонну роботу в Європі? Чи бажаєте змінити своє життя та переїхати з сім’єю за кордон? Чудовою можливістю є Естонія, яка з 2004 року є членом Європейського Союзу, де більшість володіє російською мовою. До того ж, серед інших іноземних народів саме українці є другою за величиною діаспорою. Можливо, саме Естонія могла б стати для Вас тією країною, в якій Ви знайдете ідеальне місце роботи.

Але чи знаєте Ви, де шукати вакансії цієї держави? І що треба враховувати, коли їдете до Естонії? Звісно, в Естонії Ви маєте права, але чи знаєте Ви про них?

 

Hansavest допоможе з працевлаштуванням та юридичними документами

Запитайте у спеціалістів Hansavest про вакансії, правила та традиції. Ми маємо майже 15 років досвіду, необхідне ноу-хау та контакти в Україні, країнах Балтики та Скандинавії.

Hansavest спеціалізується на оренді фахової та лінійної робочої сили в виробничі та логістичні підприємства. Основними сферами, куди наймають працівників, є металооброблювальна, деревооброблювальна, електронна та харчова промисловість.

За більш, ніж 10 років діяльності Hansavest допоміг знайти роботу більш, ніж 2500 орендним працівникам на підприємствах, де їх цінують та поважають. Серед них було і більше 500 українців. Можете бути наступним!

Те, які права є в іноземців на роботу в Естонії, залежить від декількох чинників – чи є він громадянином Європейського Союзу, на який час та на яку посаду він влаштовується в Естонії та хто платить йому заробітну плату.

Всі ці нюанси спеціалісти Hansavest добре знають та оформлять Ваші документи відповідним чином. Якщо бажаєте самостійно розібратися в правовому аспекті, читайте далі.

 

Українці не повинні платити за довгострокові візи

Загалом, іноземець, який тимчасово перебуває в Естонії, може працювати, якщо він знаходиться в Естонії легально (на підставі безвізу, короткострокової чи довгострокової візи), та його працевлаштування зареєстровано в Департаменті поліції та прикордонної охорони. В звичайному порядку реєстрація займає до десяти днів.

Наприклад, якщо Ви є громадянином України, або якоїсь іншої держави поза Європейським Союзом та бажаєте працювати в Естонії впродовж короткого періоду – тобто до 6 місяців на рік – то Вам необхідно подавати клопотання про довгострокову, або D-візу. До подання документів на D-візу працедавець повинен зареєструвати Ваше працевлаштування.

Варто зауважити, що хоча довгострокова віза коштує 80 євро, уряд Естонії звільнив громадян України від сплати вартості D-візи.

 

Коли для роботи в Естонії потрібна посвідка на проживання?

Для короткочасної роботи в Естонії (до 365 днів протягом 455 днів) не потрібно подавати клопотання про посвідку на проживання. Також не застосовується гранична міграційна кількість та не потрібно подавати до Каси по безробіттю клопотання про дозвіл на працевлаштування іноземця.

Орендну роботу можна реєструвати, як короткочасну роботу, якщо зареєстрований в Естонії працедавець займається посередництвом орендних працівників, і у працедавця відкритий депозитний рахунок в зареєстрованій в Естонії банківській установі, на якому є кошти на суму принаймні 10% від усього фонду заробітної плати за весь період короткочасного працевлаштування.

Якщо Ви бажаєте працювати в Естонії довше 1 року, то Вам потрібно клопотати про посвідку на проживання. Спочатку треба подавати клопотання про строкову посвідку на проживання, а згодом, коли Ви знаходились в Естонії 5 років на підставі строкових посвідок на проживання, можете подавати клопотання про довгострокову посвідку на проживання. Строкові посвідки на проживання можуть подовжити одразу до 10 років.

Оскільки в Естонії діє гранична міграційна кількість, то кількість іноземців, які працюють на підставі посвідки на проживання, обмежена. Їх кількість протягом 1 року не може перевищувати 0,1 відсотка від постійного населення Естонії. З цієї граничної кількості виключені особи, які входять до пільгових категорій, наприклад вищі спеціалісти, працівники старт-апів та працівники в сфері інфотехнологій.

 

Нюанси при влаштуванні на сезонні роботи. В якості сезонної роботи короткочасну роботу можна зареєструвати до 270 днів протягом року.

Постійне або головне місце проживання іноземця, який влаштований на сезонну роботу, повинно бути в третій країні, а в Естонію він повинен знаходитись на підставі візи або безвізу.

Під час реєстрації сезонної роботи, працедавець своїм підписом на клопотанні підтверджує, що:

* якщо він забезпечує проживання сезонного працівника, то житло відповідає вимогам, а в іноземця є договір оренди житла,

* з іноземцем укладено короткостроковий трудовий договір або йому надано зобов’язуючу пропозицію роботи,

* у сезонного працівника є договір страхування здоров’я, який забезпечує сплату витрат, пов’язаних з можливою хворобою або ушкодженням, в період, коли працівник не забезпечений державним страхуванням здоров’я.

 

Естонія пропонує іммігранту програму адаптації

Щоб допомогти іноземцям швидко та зручно набути необхідні для успішного існування в Естонії знання, вміння та початковий словниковий запас естонської мови, Естонія пропонує іноземцям можливість брати участь в програмі адаптації.

До речі, власники біометричних паспортів України можуть знаходитись в Естонії без візи до 90 днів протягом 180 днів. Отже, Ви можете під час роботи в Естонії запросити в гості друзів та родичів з України.

Варто також знати, що на підставі довгострокової візи, виданої іншою країною Шенґенської зони, особа може перебувати в Шенґені короткочасно впродовж 90 днів протягом 180-денного періоду. Наприклад, довгострокова польська віза надає можливість бути в Польщі довготривало, але в інших країнах Шенґену – в тому числі в Естонії – можна перебувати короткочасно.

Якщо Ви бажаєте постійно проживати в Естонії, то для цього треба подавати клопотання про відповідну посвідку на проживання, а також, за бажанням – про громадянство. Багато іноземців, що приїхали до Естонії на роботу або проживання отримали естонське гродмадянство. Може виникнути запитання, що взагалі означає бути громадянином Естонії, що воно дає чи до чого зобов’язує? Громадянство є не обов’язком, а можливістю пов’язати себе тісніше з Естонією та дати свій внесок у розвиток держави.

Більше того, будучи громадянином Естонії Ви станете частиною 490-мільйонного населення Європейського Союзу. Це дасть Вам можливість подорожувати без візи Шенґеном, до Сполучених Штатів Америки та багатьох інших країн. Ви зможете жити, працювати та займатися підприємництвом будь-де з 28 країн-членів Європейського Союзу або знайти можливості для навчання. Наприклад, Erasmus+ є найуспішнішою програмою обміну студентів в світі. Подумайте про свою освіту або освіту своїх дітей!

 

КОРИСНО ЗНАТИ

Правила роботи в Естонії

* Іноземці, які живуть в Естонії на підставі посвідки на проживання, також мають право працювати. Починаючи з 01.09.2013 в Естонії не видають окрему посвідку на роботу.

* Випробувальний період працівника, як правило, триває 3-4 місяці, а робочий договір укладається зазвичай безстроково. Для укладання строкового робочого договору працедавець повинен довести тимчасовий характер роботи (наприклад, короткочасне збільшення обсягів роботи або сезонна робота).

* Заробітна плата переводиться на банківський рахунок працівника принаймні раз на місяць. Всі зарплати виплачуються в сумах нето. Працедавець зобов’язаний самостійно вираховувати з заробітної плати всі необхідні податки.

* Робота на повну ставку складає 40 годин на тиждень, вісім годин на день. Працедавець та працівник, який працює не на повну ставку, можуть домовлятися про коротший робочий день. Понаднормову роботу, а також роботу в нічний час та свята оплачується вище.

* У Вас є право на відпустку принаймні 28 календарних днів протягом року. За домовленості з працедавцем відпустку можна розділити на декілька періодів, наприклад, два тижні влітку, два тижні взимку.

*Для вагітних та жінок, які доглядають за дітьми, для мам малих дітей діють особливі умови.