too-eestis-arvamused1200-30

РОБОТА В ЕСТОНІЇ – ВІДГУКИ

Тут наведені відгуки українців, які влаштувалися на роботу в Естонії через Hansavest та їхні думки про Естонію: про роботу та адаптацію, про улюблені місця в Таллінні та Естонії. Позитивним аспектом називають те, що з місцевими швидко знаходять спільну мову та дружніх людей. Підтверджують, що порівняно легко призвичаїтися до культурного середовища та побуту Естонії.

 

Друзі порадили працевлаштування в Естонії

Що Ви робитимете, якщо, скажімо, після гімназії, або фахової школи Ви більше десяти років працювали на атомній електростанції, і раптом Вам потрібна нова робота? Спробуєте знайти в тому ж місті нову фірму, де потребують людину з Вашими вміннями? Чи поїдете на роботу в Польщу? Чудовою можливістю є робота в Естонії, про яку в багатьох залишились теплі спогади ще з радянських часів.

Ми поговорили з трьома українцями, які поїхали за сприяння естонської фірми Hansavest на роботу. Для багатьох українців вирішальним виявився приклад товариша. Робота за кордоном змінила їх життя на краще.

Українці, які відправились на роботу в країни Балтики, називають одним з плюсів нового місця проживання спільну мову, яку вони швидко знаходять з місцевими, та добрих людей, і запевняють, що почуваються в Естонії, як вдома.

В'ячеслав Чупрун : "В Естонії добрі люди"

«Однією з причин, чому в Естонії добре, є те, що немає мовного бар’єру, оскільки більшість розмовляє також російською мовою. І в Естонії добрі люди», - підтверджує один з них, В’ячеслав Чупрун.

Його друзі раніше працювали в Естонії, і через них В'ячеслав чув про життя та умови праці. «Вони кликали мене з собою. Тоді я ще не пішов, але вже почав дізнаватись про Естонію», - пригадує В'ячеслав початковий період зміни місця роботи та проживання.

Раніше він працював 11 років зварником на одній з українських атомних електростанцій, де опинився одразу після закінчення фахового училища. Тепер він звик до життя в Естонії, і йому тут подобається. «Сумую за сім’єю, але загалом почуваюся в Естонії, як вдома», - підтверджує він.

До речі, В'ячеслав навчався в Україні 7 років в музичній школі, грав на кларнеті, саксофоні, фортепіано та в оркестрі. «Зараз також граю, але вже не так добре. Але я такий же меломан, як і раніше! Так, місцева музика дуже подобається», - каже він про своє хобі, яким і в Естонії займається.

 

Євгеній Ільченко: „Я швидко адаптуюсь та легко справляюсь з завданнями“

Євгеній Ільченко отримав пораду пошукати роботу в Естонії від своїх друзів. «В Україну мій товариш приїхав зі своєю командою влаштуватися до нас на завод, але у нас не було можливості запропонувати йому роботу. Тому він поїхав до Естонії. Пізніше, коли у мене на роботі виникли проблеми, я з ним зв’язався», - пригадує він.

За поради товариша він зв’язався з естонською фірмою Hansavest, яка понад десять років займалася посередництвом орендної робочої сили. І коли хтось запитує в нього інформацію, то Євгеній також радить Hansavest іншим людям.

На робочому місці він почувається добре, його цінують колеги. «Я розумію, що, якщо я бажаю рухатися далі, то мені  потрібне громадянство, але загалом адаптуюся швидко і добре справляюся із завданнями», - підтверджує Ільченко. «Вийшло так, що ми з сусідом по квартирі з одного міста в Україні, тому у нас багато спільного», - додає він. Їх квартира розташована в передмісті Таллінна.

 

Роман Коваленко: „Улюбленим є середньовічний ресторан“

Роман Коваленко, який переїхав до Естонії, також пригадує, що колись працював два роки в Росії, але жодного разу не опинився в Москві на Червоній площі. «Цього разу вирішив ознайомитись з місцем, де я живу. Доволі часто ходимо по Талліннському променаду, тобто біля порту, також часто ходжу в Старе місто», - описує свої умови життя. Житло Романа в Естонії також знаходиться в передмісті Таллінна.

Його улюбленим місцем є популярний серед талліннців та гостей міста ресторан Ольде Ханса, що розташований в серці середньовічного Старого міста та який наслідує побут XV сторіччя. «Ми були в ньому тричі, щоразу подобалось, атмосфера неймовірна», - відзначає він. Наприклад, в меню Ольде Ханси є такі вишукані страви як печінки птиці з Французького двору або графські солоні огірки і «плоди особливо благословенного оливкового дерева».

Раніше про Естонію Роман знав те, що, хоч державною мовою є естонська, багато місцевих добре володіють російською. «Знав, що стрічку «Три мушкетери» знімали в Таллінні. Гадав також, що, оскільки Ви вигадали Скайп, то маєте бути розвиненою країною. Навіть в Радянському Союзі Балтійські країни були більш розвиненими, ніж інші країни східного блоку», - підтверджує Коваленко.

Роботою в Естонії Роман задоволений. Також він має позитивний досвід з підприємством Hansavest, яке допомогло йому влаштуватися в Естонії. «Якщо сьогоднішні працівники задоволені своїм життям, то вам і не потрібна окрема реклама», - каже він. «Усі приходять зі своїми радощами та турботами. Тому і потрібен індивідуальний підхід, який Ви зараз впроваджуєте», - хвалить Роман.

Чи порадив би він Hansavest, як працедавця своїм друзям та знайомим? - «Так, звісно», - швидко відповідає чоловік.

Робота в Польщі, Німеччині або Ізраїлі може здаватися привабливою, але найкращим місцем роботи для українців, як мовно, так і культурно, є Естонія з її чистою природою. До того ж, в Естонії діє євро.

 

Про підприємство Hansavest

* Естонська компанія оренди робочої сили Hansavest була заснована в 2005 році. Її місією є сприяння розвитку промисловості. «Нашими клієнтами є найбільші промислові підприємства Естонії, разом з якими ми сприяємо розвитку як естонської, так і скандинавської промисловості», - підтверджує засновник Hansavest Янек Сірґ.

* За більш, ніж десять років діяльності Hansavest допоміг знайти роботу більш, ніж 2500 працівникам в підприємствах, де їх цінують та поважають. Серед них було і більше 500 українців. «Насамперед нашою ціллю є запрошувати з України таку фахову робочу силу, яку неможливо знайти в Естонії», - пояснює Янек Сірґ.

* Підприємство, яке має сертифікат ISO 9001. Цього року жваво розширюємо свою діяльність, і, порівняно з минулим, тісніше співпрацюємо з українським ринком.

* В Естонії діють стійкі стандарти Північних країн, які високо цінуються Скандинавії. Отже, більшість продукції естонської промисловості експортується (в Норвегію, Фінляндію, Швецію). Наприклад, дерев’яні будівлі, виготовлені в Естонії, цінуються передусім за їхню якість, а металева продукція йде на виготовлення нафтових платформ.