Робота в Естонії для українців

Робота в Естонії для українців

Якщо Ви вирішили продовжити або розпочати кар’єру в Естонії. І вагаєтесь чи підійде Вам життя в цій маленькій країні, то не переймайся. Просто влаштуйтеся на роботу в Естонії та почувайтесь, як вдома, адже друга за чисельністю національна меншина в Естонії - це українці, і роботи в Естонії вдосталь.

Найстарішою та найбільшою організацією українців є Конгрес Українців в Естонії, в якого є прекрасний комплекс приміщень в Старому місті Таллінна. Також там знаходиться Центр Української Культури. Звісно, культурний центр є місцем, де українці в Естонії спілкуються з земляками, а також з друзями України, зберігаючи свою мову, культуру і традиції. Якщо Ви вже в Таллінні, то навідайтесь до культурного центру, який знаходиться в затишному місці біля старовинної міської стіни.

 

Чому варто влаштовуватись на роботу саме в Естонію?

Що Ви робитимете, якщо, скажімо, після гімназії або фахової школи Ви більше 10 років працювали на атомній електростанції, і раптом Вам потрібна нова робота? Спробуєте знайти в тому ж місті нову фірму, де потребують людину з Вашими вміннями? Чи Вас цікавить робота в Польщі? Чудовою можливістю є робота в Естонії, про яку у багатьох залишились теплі спогади ще з радянських часів.

Для багатьох українців, які влаштувалися на роботу в Естонію, вирішальним виявився приклад товариша. Робота за кордоном змінила їх життя на краще. Українці, які відправились на роботу в країни Балтики, називають одним з плюсів нового місця проживання спільну мову, яку вони швидко знаходять з місцевими, а також добрих людей,  запевняють, що почуваються Естонії, як вдома.

Але чи знаєте Ви, де шукати вакансії Естонії, і що треба враховувати, коли їдеш до Естонії? Запитайте у спеціалістів Hansavest про вакансії, про правила та традиції. Ми маємо більше 10 років досвіду, необхідне ноу-хау та контакти в Україні, країнах Балтики та Скандинавії.

Hansavest спеціалізується на оренді фахової та лінійної робочої сили у виробничі та логістичні підприємства. Основними сферами, куди наймають працівників, є металообробна, деревообробна, електронна та харчова промисловість.

За 10 років діяльності Hansavest допоміг знайти роботу більш, ніж 2500 працівникам на підприємствах, де їх цінують та поважають. Серед них більше 500 українців. Можеш бути наступним!

 

Заробітна плата в Естонії

Короткочасна робота в Естонії (до 365 днів протягом 455 днів) не потребує посвідки на проживання, також не треба подавати заяву по безробіттю. Потрібне лише клопотання про дозвіл на працевлаштування іноземця.

Працедавець зобов’язаний платити працівнику принаймні середню брутто зарплату по Естонії, що останнім часом становила 1321 євро на місяць.

Якщо Ви, будучи громадянином України, або іншої держави поза Європейським Союзом, бажаєте працювати в Естонії до 6 місяців на рік, то Вам необхідно подавати клопотання про довгострокову, або D-візу. До подання документів на D-візу працедавець повинен зареєструвати Ваше працевлаштування.

Тут варто зауважити, що, хоча довгострокова віза коштує 80 євро, уряд Естонії звільнив громадян України від сплати вартості D-візи.

 

Робота в Естонії для українців потребує посвідки на проживання, про яку піклуватиметься Hansavest

Якщо Ви бажаєте працювати в Естонії довше 1 року, то Вам потрібно клопотати про посвідку на проживання. Спочатку треба подавати клопотання про строкову посвідку на проживання, а згодом, коли Ви знаходились в Естонії 2 роки зі строковою посвідкою на проживання, можете подавати клопотання про довгострокову посвідку на проживання. Строкові посвідки на проживання можуть подовжити одразу до десяти років (спочатку можна зробити на строк до 5 років, згодом подовжити на 10 років).

Всі ці нюанси спеціалісти Hansavest добре знають та оформлять Ваші документи відповідним чином.

До речі, щоб допомогти прибуваючим іноземцям швидко та зручно набути необхідних для успішного існування в Естонії вмінь та знань, країна пропонує можливість прийняти участь в програмі адаптації.

І оскільки власники біометричних паспортів України можуть знаходитись в Естонії без візи до 90 днів протягом 180 днів, то Ви можете під час роботи в Естонії запросити в гості друзів та родичів з України.

 

Євген Ільченко радить Hansavest своїм друзям

Євгеній Ільченко отримав пораду пошукати роботу в Естонії від своїх друзів. «В Україну мій товариш приїхав зі своєю командою влаштуватися до нас на завод, але у нас не було можливості запропонувати йому роботу. Тому він поїхав до Естонії. Пізніше, коли у мене на роботі виникли проблеми, я з ним зв’язався», - пригадує він.

За поради товариша він зв’язався з естонською фірмою Hansavest, яка понад десять років займалася посередництвом орендної робочої сили. І коли хтось запитує в нього інформацію, то Євгеній також радить Hansavest іншим людям.

На робочому місці він почувається добре, його цінують колеги. «Я розумію, що, якщо я бажаю рухатися далі, то мені потрібне громадянство, але загалом адаптуюся швидко і добре справляюся із завданнями», - підтверджує Ільченко. «Вийшло так, що ми з сусідом по квартирі з одного міста в Україні, тому у нас багато спільного», - додає він.

Робота в Польщі, Німеччині або Ізраїлі може здаватися привабливою, але найкращим місцем роботи для українців, як мовно, так і культурно, є Естонія з її чистою природою. До того ж, в Естонії діє євро.

Про досвід інших українців, які працюють в Естонії можна детальніше почитати ТУТ.