Культура Норвегії та її мешканців

mikita-karasiou-HO6aBrYi3kE-unsplash

Норвегію називають давньою країною вікінгів. Вона знаменита не лише природними дарами, але й незвичайними традиціями, звичаями і повір’ями. 

Менталітет

Норвежці - тихі, працелюбні люди, які живуть спокійним життям. Вони виховані, привітні та усміхнені. Розгнівати норвежця майже неможливо. А якщо вже й розлютили, то краще на очі йому не попадатись. Говорять, саме в таких ситуаціях вони стають схожими на їхніх предків - вікінгів. 

Норвежці досить стримані. Вони не діляться особистим життям з оточенням та не намагаються дізнатись особисте про інших. Хвалитись своїми досягненнями та статками не прийнято, це вважається моветоном. Та й хвалити когось теж не прийнято, це можуть сприйняти за лестощі. Навіть у школах оцінки не оголошують на весь клас, а проговорюють кожному учню окремо. 

Замість того, щоб влаштовувати масові шумні вечірки, вони розважаються за допомогою різних видів спорту. Крім занять спорту, в Норвегії також популярні подорожі. Туристичний похід з дітьми та домашніми тваринами кудись у гори, в інше місто або селище - це звичний спосіб норвежців провести вихідні.

Країна

Офіційна назва країни - Королівство Норвегія. Країна заснована на принципах конституційної монархії та парламентської демократії. На чолі - король або королева. Найвища законодавча влада в країні належить парламенту Стортинг, який налічує 169 депутатів. 

Наразі на чолі країни королева Ерна Сульберг, а урядову коаліцію формують Консервативна партія, Партія прогресу, Ліберальна партія і Християнська народна партія.

 

Працездатним вважається населення з 16 до 67 років. 86% населення - це норвежці, решта - переселенці з Європи, Північної Америки та Австралії. 

Зарплата та податки

Середня зарплата в Норвегії 46130 крон, що в євро складає 4400 євро. Кожен, хто чув про Норвегію знає, що мешканці Норвегії платять величезні суми податків. Але це не зовсім так. Податкова система Норвегії побудована так, що кожен працівник платить різну суму податків. Ця сума залежить від величини заробітної плати. 

Податок на середню зарплату в Норвегії нижчий, ніж в більшості країн Західної Європи. Але чим більша заробітна плата - тим більший податок. Багаті в Норвегії платять найвищі податки, а бідні - найнижчі. 

Крім податку на зарплату, норвежці також сплачують податки в пенсійний фонд та обов’язковий соціальний збір, який також залежить від розміру доходу. 

Пенсія

Норвегія входить в двадцятку країн світу як країна з високою тривалістю життя. В середньому мешканці Норвегії живуть 82 роки. Тому, пенсійний вік в Норвегії складає 67 років. За бажанням працівники мають право вийти на пенсію в 62 роки, але більшість надає перевагу відпрацювати ще 5 років, аби згодом мати вищу пенсію. 

Оскільки норвезька нація старіє, у 2009 влада прийняла пенсійну реформу, яка стимулює пенсіонерів працювати навіть ще довше. 

Цікаві факти

А тепер декілька цікавих фактів про Норвегію та її мешканців. 

  1. Норвежці ніколи не запізнюються. Запізнення - це неповага до людей та їх часу.
  2. Поступатись місцем в транспорті літнім людям не прийнято. Так ви підкреслюєте свою перевагу над ними.
  3. Норвежці мають короткий робочий день. Він починається о 10:00 та закінчується о 15:00 - 16:00. Також вони мають обідню перерву та дві перерви на чай. 
  4. Запитувати працівника про його самопочуття та чим він хворів на лікарняному вважається неввічливим.
  5. В Норвегії дарують парну кількість квітів.
  6. Норвежці ніколи не збирають гриби та ягоди в лісі. Все, що росте в лісі дістається тваринам. А гриби та ягоди вони споживають лише тепличні.  
  7. Норвежці - дуже патріотична нація. Вони не люблять, коли їх порівнюються з іншими та обожнюють розповідати про історію та природу Норвегії. 
  8. Норвежці турбуються про екологію. В кожному будинку Норвегії встановлені контейнери для сортування сміття, а після відпочинку на природі потрібно обов’язково за собою прибирати. 

Тепер Ви знаєте про культуру Норвегії трішки більше. Але ж читали Ви все це не просто так, правда? Хоч і говорять, що про роботу в норвезькій компанії можна тільки мріяти, але ми можемо подарувати цю мрію! Якщо Ви досвідчений та висококваліфікований зварник, вакансія в норвезькій компанії в Естонії буде Ваша.

Якщо вакансія зварника Вам не підходить, перегляньте інші пропозиції. 

Залишайте своє резюме!