Життя в Фінляндії

tapio-haaja-bpDJvls-h-0-unsplash

Тихе, провінційне життя в невеликому будинку біля лісу, парку чи озера. Вечори перед вогнищем з гітарою і гарячими напоями та вихідні у сауні всією сім’єю. Білі ночі, звуки співу пташок та шелесту дерев від вітру. Такою перед нами постає Фінляндія. 

Це країна Європи з високорозвиненою економікою, низьким рівнем корупції та злочинності, безкоштовною вищою освітою, розвиненою системою соціального захисту та чудовою екологією.

Більше про країну

Фінляндія - держава, яка активно бере участь в міжнародному співробітництві. Основою економічного зростання країни є експорт фінської продукції. Одні з найважливіших галузей економіки - електроніка, металообробка, деревообробка та целюлозно-паперова промисловість. 

В Фінляндії дві державні мови: фінська та шведська. Шведською мовою, як рідною, розмовляє лише 6% відсотків населення. Також в Фінляндії проживає 6,5 тисяч саамів, які спілкуються саамською мовою. 

Щодо релігії, то в Фінляндії діє свобода віросповідання. Офіційний статус має лютеранство та православ'я. В країні також існують католицькі, єврейські, мусульманські церковні общини, а також інші дрібні релігійні конфесії.

Культура

Культура Фінляндії дуже різноманітна та незвичайна. Культурну спадщину формують не лише знамениті фінські митці, дизайнери та архітектори, але й любителі та новатори. В Фінляндії існує близько 300 музеїв та деякі з них входять до найбільш вражаючих архітектурних споруд Північної Європи. 

Хельсинки, столиця Фінляндії, особливо знаменується пам’ятками культури. Тут Ви знайдете надзвичайно цікаві споруди з різних матеріалів. Такі новаторські об’єкти, як бібліотека Oodi и сауна Löyly стали відомими на весь світ. 

Окрім архітектури та мистецтва, Фінляндія славиться своїми унікальними та екстраординарними заходами. Ви знали, що ця країна - це батьківщина світових чемпіонатів по перетягуванню дружин та грі на повітряній гітарі? Також в Фінляндії проходять безліч місцевих та міжнародних музичних фестивалів: джазові, оперні, хеві-метал та інші фестивалі, концерти класичної музики, оркестри, фестиваль сучасних танців, свято саамської культури та багато іншого. Фінляндія - це й справді країна контрастів. 

Спорт

Культура - не єдина сильна сторона фінів. Більше 90% дорослого і молодого населення займаються спортом. Найбільш традиційним видом спорту є катання на лижах. Кожного року в місті Лахти проводиться грандіозний лижний марафон "Finlandia-Hiihto”. В марафоні можуть брати участь абсолютно всі, включаючи дорослих та дітей. 

Наступний улюблений фінами спорт - це хокей. Влада інвестує величезні суми у хокейні клуби Фінляндії. Не менше хокею, фіни полюбляють автоспорт. Кожного року проводиться відомий Ралі “Тисяча озер”. Також популярна Формула-1. 

Ще один традиційний вид спорту в Фінляндії - це футбол в багнюці. Влітку на місці, де тренуються лижники, з’являються ділянки, вкриті брудом, тому фіни подумали, чому б їх не використовувати. До незвичайних видів спорту Фінляндії також відносять перетягування дружин, метання зубної щітки чи мобільного телефону.

Освіта

Система освіти Фінляндії включає в себе:

 • підготовчу освіту;
 • середню основну освіту;
 • середню повну освіту;
 • початкову професійну освіту;
 • вищу освіту.

Навчання для дітей в Фінляндії є обов’язковим, починаючи з 1 по 10 клас. Процес навчання, книжки, учбові матеріали, харчування та медичні послуги в школі є безкоштовними. У Фінляндії для матеріального забезпечення студентів передбачена фінансова допомога, яка виплачується у разі, коли фінансування навчання не є обов'язком батьків або коли у батьків відсутні джерела матеріального забезпечення. Допомога включає в себе грошові виплати, надбавку за проживання і державну гарантію навчального кредиту.

Соціальний захист

В Фінляндії існує система державно-муніципального медичного обслуговування та система соціальних пільг, які захищають кожного громадянина країни. Основним органом, який займається цими системами, є Відомство народних пенсій (Kela). Вони забезпечують захист тим, хто постійно проживає та працює в Фінляндії, а також тим, хто знаходиться за кордоном, але є частиною фінської системи.

Всього Kela виплачує близько 100 різноманітних груп фінансових допомог. Серед них:

 • народна пенсія;
 • сімейна пенсія;
 • матеріальна допомога інвалідам;
 • реабілітація;
 • матеріальна допомога безробітним;
 • матеріальна допомога для догляду за дитиною, комплект одягу та інше приладдя для новонароджених;
 • матеріальна допомога студентам;
 • житлова субсидія;
 • та інше.

Система захисту розповсюджується не лише на громадян Фінляндії, але й на тих, хто приїхав працювати, адже в законодавстві ЄС вказано, що працівник є частиною соціальної системи держави, в якій працює.

Зацікавила робота в Фінляндії? Ми знайдемо Вам надійного роботодавця та допоможемо з оформленням усіх необхідних документів. Все, що Вам потрібно зробити - це заповнити анкету, і Ви на шляху до омріяної роботи!