janek

На ринку оренди робочої сили власники Hansavest вказують дорогу – Інтерв’ю зі співзасновником та керівником Hansavest

Думаєте про роботу за кордоном? Бажаєте знайти надійну роботу та справедливу і завчасну заробітну плату? Як зрозуміти, яким підприємствам і якій інформації можна довіряти? Найкраще влаштуватися на роботу в Естонію – маленьку країну-член Європейського Союзу, допоможе саме Hansavest!

Естонська фірма з оренди робочої сили Hansavest була заснована в 2005 році. Ми спеціалізуємося на оренді фахівців та лінійних працівників для виробничих та логістичних підприємств. Основними сферами, в яких потрібні працівники є металооброблювальна, деревооброблювальна, електронна та продовольча промисловості. Hansavest має сертифікат ISO, який дає впевненість, що якість нашої роботи є високою.

До того, щоб залучати до Естонії робочу силу з України, співзасновник і керівник Hansavest Янек Сірґ пройшов через багато змін та отримав великий досвід. В 2004 році його підприємство охоронних систем встановлювало сигналізацію одному клієнту в Фінляндії, і тоді клієнт запропонував Сірґу почати орендувати на суднобудівний завод електриків. От і почали!

"Відтоді не пройшло багато часу, я продав підприємство, яке займалося охоронними системами. Та фірма діє по цей час. Далі прийшла ідея, що треба привозити зварювальників з Латвії до Естонії. Звісно, спочатку говорили, що це неможливо,“ - пригадує Сірґ. Але Hansavest все ж таки став першопроходьцем.

"В мене запитували, чому ти хочеш цим займатися, адже ніхто інший цього не робить. На сьогодні, тобто через декілька років роботи таких підприємств, які пропонують схожу чи таку ж послугу, вже багато. Нас відрізняє та надає сили багаторічний досвід, а також пройдені ситуації,“ - стверджує Сірґ. Тепер, окрім Латвії, вони активно діють і в Україні.

В дійсності, за ідеєю послуги оренди робочої сили стоїть другий учасник Hansavest Райнер Пакс. Він привів перших клієнтів. "Без його бачення та віри це підприємство не було б на сьогоднішній день таким великим,“ - підтверджує Сірґ. "До того ж, йому дається продаж дуже добре, і в нас є клієнти, яких без Райнера точно не було б. Та й я не міг би сам керувати тією командою, з якою він сьогодні працює,“ - каже Сірґ.

 

Бажання дістатися лідируючої позиції в країнах Балтії

Hansavest бажає бути найбільшим, або хоча б входити до трійки найбільших підприємств в трьох країнах Балтії, які шукають робочу силу. "В той же час, у нас немає плану забрати роботу в місцевих. Ми бажаємо створити можливості для розвитку підприємств та вирішити проблему нестачі робочої сили", - зазначає Сірґ.

Що відрізняє послугу оренди робочої сили, яку надає Hansavest від інших? "Нашим принципом є те, що все робиться згідно з законом, а також, ми додатково вкладаємо дедалі більше зусиль на так званий процес прийому та хостингу. Ми наймаємо помічників керівників проекту, які повинні слідкувати за тим, щоб людина, яка приїхала до Естонії не почувалася забутим на шаховій дошці пішаком. Завданням помічника керівника проекту є вислухати працівника та бути корисним для нього“, - описує Сірґ.

Принципом Hansavest є те, що кожен повинен почуватися людиною, отже, окрім регулярної та надійної роботи, у працівника буде гідне житло, де є все необхідне для проживання. Таку пропозицію надає не кожна формі пошуку робочої сили.

"До речі, багато латишів, що працювали в Естонії, а потім поїхали на роботу до Англії або Голандії, пізніше дзвонять та повертаються назад. Спочатку бігають за великою заробітною платою, але згодом починають додавати-віднімати та дивитись на гаманець та розуміють, що більша частина грошей витрачається на проживання, а також рідна домівка дуже віддалена. В Естонії гарантовані місце проживання та надійна робота, і працівники можуть часто та зручно їздити додому“, - наводить Сірґ новий аспект, чому краще влаштовуватись на роботу саме в Естонії. Це стосується й України, бо польоти Таллінн-Київ пропонуються декількома авіакомпаніями, і квитки недорогі.

 

Зароблені гроші йдуть на розвиток підприємства

Ще одна причина для довіри Hansavest є надійна основа підприємства. "Ми не маємо плану ставати банкрутом. Ми не набираємо безглуздо кредитів, ми не використовуємо грошей банків. Все, що робимо, робимо за власні гроші“ - підтверджує Янек Сірґ. "Дуже багато з того, що ми заробляємо, витрачаємо на розвиток підприємства і на те, щоб впоратись в можливі скрутні часи“, - додає Сірґ, який будучи вихідцем з сім’ї підприємців, отримав перший досвід підприємництва вже під час школи.

В свою команду він, за можливості, шукає таких людей, які бажають розвиватись. "Hansavest не хоче робити те, що роблять всі інші. Ми намагаємось бути в чомусь різними та особливими. Якщо комусь достатньо копіювати, то нам треба розвивати“, - пояснює Сірґ.​

Разом з партнерами фантастична команда Hansavest налічує майже 50 людей, з яких в Естонії знаходиться декілька десятків, всі інші – в Україні та Латвії.

Місією підприємства є допомагати розвитку промисловості. "На мій погляд саме промисловість створює додану вартість“, - обґрунтовує Янек Сірґ обраний напрямок.

 

Унікальна зварювальна лабораторія Hansavest

Частиною вибору працівників для оренди є тестова робота, для чого у Hansavest є своя зварювальна лабораторія. З чого вона починалося? "З самого життя і з того, що саджаєш в автомобіль п’ять зварників, які стверджують, що вони круті, везеш їх на роботу, розуміючи в середині шляху, що те, про що вони говорять, в дійсності не є тим, що вони реально вміють“, - наводить приклад учасник Hansavest Райнер Пакс.

"Тому я за необхідності, залучав фахівців зварювання, які швидко розуміли, з ким ми маємо справу. З одного боку, можемо оцінити чи задовольняє людина наші вимоги, з іншого боку, лабораторія потрібна, наприклад, тоді, коли зварник протягом року не мав роботи“, - додає Пакс.

"Людина підвищує під пильним поглядом майстра свою кваліфікацію, а тестова робота, яку згодом вони отримають на підприємстві, виконається значно швидше та якісніше. Бо інакше буде так, що людина іде на роботу, починає виконувати тестове завдання, нервує, адже почувається, немов на екзамені, і тоді – гаплик“, - додає він.

Місією Hansavest є надавати найкраще комплексне рішення оренди робочої сили. "Наша відмінність і полягає в комплексному рішенні, а також в тому, що ми займаємося людьми набагато більше, ніж інші“, - підтверджує Райнер Пакс.