Як оплачується робота в Естонії

Depositphotos_11112929_xl-2015-min

Зарплата є найпершим показником, який цікавить тих, хто шукає роботу за кордоном. І це цілком логічно, адже люди працюють для того, аби заробляти гроші. Hansavest вже 15 років надає роботу в Естонії для жінок, чоловіків, сімейних пар. Наші працівники часто розповідають про ситуації з колишніх місць роботи, коли кінцева заробітна плата не співпадає з тією, яку спочатку назвав роботодавець. 

В такій ситуації не варто панікувати та розпочинати конфлікт з роботодавцем, адже в різних країнах системи оплати праці різні. Кожен роботодавець в трудовому договорі прописує суму та як відбуватиметься оплата, тому ймовірно, що Ви неуважно прочитали договір. Для того, щоб уникнути таких ситуацій, ми розповімо про те, як працівники отримують зарплату в Естонії.

Мінімальна та середня зарплата в Естонії

Мінімальна заробітна плата в Естонії складає 540 євро, тобто 3,2 євро за годину. Ця цифра в Естонії регулюється законом “Про трудові договори”. Офіційні прес-служби Естонії заявляють, що зарплати в 2020 році збільшаться. Якщо порівнювати зарплату середньостатистичного естонця минулого року, то його дохід збільшився на 7,6%. 

За даними Statistics Estonia середня зарплата в Естонії значно вища, ніж мінімальна. А місцем, де зарплата найбільша, вважається столиця Естонії - місто Таллінн. Сума середньої заробітної плати складає 1397 євро на місяць.

Брутто та нетто зарплата

Робота в Естонії оплачується у двох виглядах: брутто та нетто. Брутто зарплата - це сума заробітної плати, з якої податки ще не вирахувані. А нетто зарплата - це сума заробітної плати, податки з якої вже вирахувані. Зазвичай роботодавці в трудовому договорі вказують нетто зарплату, але Вам потрібно бути уважними та завжди уточнювати це питання, аби не почуватись ошуканим після отримання зарплати.

Податки в Естонії

Зазвичай всі податки з заробітної плати вираховує роботодавець. Ці податки включають в себе:

  1. Податок на дохід у розмірі 20%. Обкладається у всіх випадках, коли зарплатний мінімум складає понад 180 євро на місяць.
  2. Страхування від безробіття у розмірі 1,6%.
  3. Відрахування на накопичення пенсії у розмірі 2%. 

Заробітна плата в різних галузях

Найбільш високооплачуваною роботою в Естонії вважається робота в ІТ сфері. Кваліфікований програміст отримує в середньому брутто зарплату у розмірі 2000 євро на місяць. Водії міжнародних перевезень заробляють брутто 1600 євро в місяць, що в нетто складає 1200-1300 євро. Зарплата вчителя складає 1500 євро, працівника торговельної та виробничої галузі - 1200.

Що пропонує Hansavest

Якщо Ви хочете знайти роботу в Естонії, ми допоможемо Вам знайти надійного роботодавця з вигідними умовами праці. Ми пропонуємо заробітну плату у сумі нетто.  Тобто Вам не доведеться з цієї заробітної плати виплачувати ще близько 25% на податки. Заробітна плата може бути значно вища, все залежить від набутих Вами знань та досвіду роботи.

Також Вам не доведеться оплачувати проживання, транспорт на роботу та з роботи та робочий одяг. Ми надаємо нашим працівникам безкоштовне якісне житло, де в кімнаті проживають максимум 2 людей, безкоштовний транспорт з роботи та на роботу і 3 комплекти якісного робочого одягу.

Офіційне працевлаштування в Естонії є чудовою можливістю робітника забезпечити своє теперішнє та майбутнє життя. Ви отримуєте гідний рівень заробітної плати, заслугований відпочинок та відпустку, а також забезпечену старість з гідним рівнем пенсій. 

Ми пропонуємо безліч вакансій, серед яких робота для зварників, операторів приладів, операторів швейного обладнання та інші. Працевлаштовуйтесь разом з Hansavest, оформлюйте робочу візу в Естонію, живіть у достатку та відкривайте для себе нові можливості!