Як отримати робочу візу і поїхати на роботу в Естонію

Depositphotos_24695951_xl-2015 (1)-min

Естонія хоч і маленька, але добре розвинена країна зі стабільною економікою і вигідними умовами праці. Якщо Ви бажаєте знайти роботу за кордоном, тоді Естонія - це один з найкращих варіантів працевлаштування, адже Польща втратила свою позитивну репутацію роботодавця, а роботу в Німеччині знайти важко без знання мови.

Робота в Естонії - це чудовий варіант, адже естонці чудово знають російську мову та мають схожий до нашого менталітет. Тому у Вас не виникне проблем зі знаходженням спільної мови з іншою нацією. Крім цього, естонська економіка знаходиться на високому рівні, а отже зарплати та умови праці також відповідають цьому рівню. 

Які існують типи естонських віз для українців?

1. Туристична віза. Це віза, яка відкривається не більше, ніж на 90 днів. Працевлаштування за цією візою не передбачене. Якщо людина приїхала за туристичною візою в Естонію та працює там, вона автоматично порушує міграційні закони та візовий режим держави. А це карається депортацією та штрафними санкціями.

2. Ділова віза. Ця віза також відкривається на термін не більше 90 днів. Особи, які отримали цю візу, можуть проводити ділові зустрічі, складати і підписувати договори та провадити іншу діяльність для розвитку бізнесу.

3. Гостьова віза. Віза цього типу відкривається іноземцями, які приїжджають в Естонію не більше, ніж на 3 місяці для того, аби відвідати друзів та родичів, які мають естонське громадянство та проживають в Естонії довгий час. Окрім іноземців, ця віза потрібна тим, хто їздить в Естонію на спортивні змагання чи інші культурні заходи. 

4. Транзитна віза. Ця віза надається тим громадянам, які планують перетинати кордон під час подорожі з третіх країн до третіх країн. 

5. Віза категорії D. Ця віза розрахована на тих, хто бажає залишитися в Естонії більше, ніж на 3 місяці. Важливо запам’ятати, що естонська віза категорії D передбачає лише проживання на території Естонської Республіки та не передбачає того, що Ви подорожуватимете іншими країнами Шенгенської зони. Для можливості подорожування цими країнами, Вам потрібно клопотати про відкриття окремої візи. Довгострокова естонська віза D необхідна наступним особам:

 • людям, які бажають працювати за кордоном;
 • консулам Естонії;
 • іноземним журналістам;
 • членам сімей працівників в Естонії, консулів Естонії, іноземних журналістів. 

6. Робоча віза. Віза робочого типу потрібна людям, які бажають поїхати на заробітки в Естонію. Для отримання цієї візи потрібно просити клопотання про видачу довгострокової національної естонської візи або естонської посвідки на проживання. Перед тим як відкрити цю візу потрібно також отримати дозвіл на роботу. 

Як оформити естонську візу?

Для отримання візи в Естонію будь-якого зразка Вам потрібно звернутись в Посольство. Але першим кроком є збір пакету документів, який включає:

 • паспорт для виїзду за кордон, що діє понад три місяці після закінчення дії візи;
 • кольорова цифрова фотографія в форматі JPEG, розміром не менше 1 Мб і не більше 5 МБ та не менше 1300 X 1600 пікселів;
 • анкета на візу в Естонію встановленого зразка;
 • медичний страховий поліс;
 • довідка з місця роботи із зазначенням посади та окладу за останні 6 місяців.

Окрім вище перелічених документів, візовий центр може потребувати інших документів. Це вже залежить від мети Вашої подорожі в Естонію та від візи, яка Вам потрібна. 

Другим кроком є передача всього обсягу необхідних документів в Посольство, а саме у відділ консульства. Документи можна подавати самостійно або ж через довірену особу. Якщо Ви плануєте працювати в Естонії довгостроково, Вам потрібно відкрити візу D та дозвіл на роботу. Вартість естонської візи D 100 євро, робочого дозволу - 55 євро. Естонська віза оформлюється від 3 до 10 робочих днів. 

Як працевлаштуватись в Естонії за допомогою Hansavest?

Ми хочемо нагадати, що з Hansavest Вам не доведеться турбуватись про оформлення візи, адже ми допомагаємо на всіх етапах. А нижче ми перерахуємо, що потрібно для роботи в Естонії.

 1. Ознайомитись з нашими вакансіями.
 2. Прочитати відгуки про нас та зрозуміти, що ми пропонуємо справді те, що Вам потрібно. 
 3. Залишити своє резюме

Ось і все, Ви на шляху до отримання омріяної роботи в Естонії!