Питання, які часто задають

Які документи потрібні для пошуку роботи в Естонії?

Життєпис, або CV, паспорт, за можливості також сертифікати (напр. зварник, водій підйомника тощо), посвідчення водія. Усі додаткові документи будуть лише на користь.

Які документи, необхідні для клопотання?

  • кольорова цифрова фотографія
  • копія сторінки з особистими даними рейсового документа іноземця
  • документ, що підтверджує оплату податку (48 євро)

Яке фото потрібно на документи?

Цифрове фото на документ має бути:

  • кольоровим
  • не менше 1300 X 1600 пікселів
  • розміром не менше 1 Мб і не більше 5 МБ
  • в фотоформаті JPEG
  • зроблено протягом останніх 6 місяців

Що треба знати про анкету, співбесіду та тестовий період роботи, тобто як можна підготуватися?

В анкеті треба описати якомога точніше свій попередній робочий досвід. Зварники проходять тести і в Україні, і в Естонії. Зварників тестуємо в Пярну і, відповідно до того, які є вимоги до вмінь працівника, робимо вибір, яке підприємство найкраще підходить кандидату.

Яку роботу розцінюють як короткострокову?

Короткострокову роботу можна зареєструвати на термін до 365 днів протягом 455-денного періоду. Короткострокову роботу, пов'язану з виконанням сезонних робіт, можна зареєструвати на термін до 270 днів протягом року.

Скільки часу займає оформлення на роботу в Естонію?

Від 2 до 3 місяців.

Які вимоги до реєстрації короткострокової роботи?

Від працівника потрібні кваліфікація, освіта, довідка про стан здоров'я і досвід роботи, а також необхідні навички та фахові знання.

Як довго триває реєстрація?

У звичайному порядку короткочасне працевлаштування реєструється або видається відмова в реєстрації протягом 15 робочих днів з дня, наступного за прийняттям клопотання в виробництво або з дня усунення наявних в клопотанні недоліків.

Чи можу, і на яких умовах, взяти з собою в Естонію свою дружину/чоловіка та/або сім’ю?

Подавайте на пошук вакансії роботи в Європі разом з дружиною/чоловіком. У нас працює багато пар разом. Якщо через Hansavest в Естонії влаштовується лише один/одна з подружжя, то інший/інша повинен/повинна самостійно оформляти свої папери (віза та інше).

 

На які витрати я повинен розраховувати, коли влаштовуюсь на роботу в Естонію (напр. державні плати, плата за провадження, плата Hansavest, транспорт з України до Естонії тощо)?

Транспорт з України до Естонії (приблизно 45-50 євро) та кошти на харчування до дня першої заробітної плати. В Естонії витрати на житло та транспорт сплачує Hansavest. Ніяких інших витрат не додається.

 

На яких юридичних підставах я знаходитимусь в Естонії та скільки вони діють (посвідки на роботу, проживання тощо)?

Спочатку посвідка на роботу разом з візою: протягом періоду в 455 днів можна працювати 365 днів, можна подовжити на наступний період. Згодом, довгострокова посвідка на проживання, яка зазвичай видається на два роки, і яка також може подовжуватись.

 

Якщо я влаштовуюсь на постійну роботу в Естонію, то податки також платитиму в Естонії? Яка ставка податку на прибуток?

Податки сплачуються в Україні, окрім податку на прибуток, який іде до естонського бюджету (20% від середньої зарплати). В Естонії діє неоподатковуваний мінімум в сумі 500 євро на місяць. Податки працівника сплачує роботодавець. Робітник отримує нето-зарплату, тобто гроші в чистому вигляді.

 

Які умови проживання в Естонії, і від чого вони залежать?

Зазвичай це дві-, трикімнатні квартири, де в кімнаті проживають по двоє. В усіх квартирах є кухня, ванна кімната, пральна машинка, гаряча вода, центральне опалення, wifi, телевізор з російськомовними каналами. В квартирі є посуд, подушки та ковдри. За бажанням можна привезти або купити посуд для особистого користування, обов’язково необхідно мати свою постільну білизну.

Умови проживання можуть відрізнятися, залежно від міста.

 

Хто мій контрактний партнер в Естонії?

Робочий договір укладається з українським підприємством, яке займалось Вашим працевлаштуванням. Це не Hansavest, у нас є декілька різних фірм, з котрими ми співпрацюємо в Україні. Hansavest відповідає за все, що діється в Естонії та вирішує проблеми, які можуть виникати.

 

Скільки я можу, працюючи в Естонії, отримати відпусток, та як їх оплачують?

Окрема плата за відпустку не виплачується, вона входить в зарплату. Графік відпусток залежить від періоду короткочасної роботи (протягом періоду в 455 днів можливо працювати 365 днів). Разом громадянин третьої країни може працювати максимально шість місяців, тоді повинен повернутись до Батьківщини, і згодом продовжити працювати за кордоном.

 

Оскільки Естонія належить до Європейського Союзу, то чи можу я, окрім Естонії, подорожувати і в інші країни в межах ЄС? Чи можу я працювати в інших країнах?

Подорожувати можна, працювати в інших країнах Європейського Союзу не можна.

 

Що трапиться, якщо запропонована посада/компанія мені все ж таки не підійде? Чи повинен буду повернутися до України, доки мені знайдуть нове місце роботи?

Hansavest співпрацює з більше, ніж ста партнерами. Спочатку спробують знайти нову роботу, яка відповідає кваліфікації. Людину відправляють назад дуже рідко. Зазвичай знаходять нову роботу, яка краще підходить.

 

Які я маю можливості для розвитку та кар’єри?

Все залежить від Вас. Якщо Ви ініціативна людина та бажаєте вивчити естонську мову, то для Вас відкриті всі дороги.

 

Як я можу, знаходячись в Естонії, змінити працедавця чи фах?

Hansavest допоможе. У нас проводять тренінги, де талановитим людям, які потребують порад, допомагають в теорії та практиці, щоб їм краще працювалось на місці роботи.

Люди простої та лінійної роботи, як правило, влаштовуються в те підприємство, куди їх, так би мовити, замовили. Але якщо бюрократія займає максимально два місяці, і за цей час клієнт вже знайшов потрібну людину, то ми запропонуємо фахівцеві з України нову роботу.

 

Як скоро зможу влаштуватися на роботу, коли дістанусь Естонії?

Від пари днів до двох тижнів. Часто конкретне місце роботи і місце проживання в Естонії уточняються після прибуття.

Работа для сварщиков

Работа на производственном предприятии

Работа для операторов приборов

Работа для складских работников